გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის თემა
|
ჭადრაკის დაფა და ფიგურები
|
საფეხური
|
სწავლების 1წელი 2კლასი
|
მნიშვნელობა აქტუალობა
|
ჭადრაკის ფიგურები დაფაზე მებრძოლების განლაგება.
მოსწავლის როლი თითოეული ფიგურის მოქმედებაში
გადაადგილებაში
|
მიზნები და შედეგები
|
სპ.IV.4. ფიზიკურ აქტივობებში მონაწილეობის საფუძველზე
მოსწავლეს
აქვს უნარი გამოავლინოს ისეთი სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი
უნარ-ჩვევები, როგორებიცაა:
მიზნის დასახვა, გადაწყვეტილების მიღება, მიზანდასახული
მოქმედება, პრობლემის გადაჭრა, ადამიანებთან ურთიერთობა.
შედეგითვალსაჩინოა, თუმოსწავლე:
გეგმავსფიზიკურაქტივობას, განსაზღვრავს მიზანს და ადგენს სამოქმედო გეგმას (განსაზღვრავს,ვინშეიძლებადაეხმაროსმიზნისმიღწევაში, როგორ უნდა გაიგოს, მიაღწია თუ არა მიზანს);
იცავს თამაშის წესებს და ეტიკეტს; ღირსეულად ხვდება როგორც მოგებას, ისე წაგებას;
ხალისით მონაწილეობს ფიზიკურ აქტივობებში შეზღუდული ფიზიკური უნარისმქონე თანატოლებთან, სხვა სქესის, უფროსი და უმცროსი ასაკის პარტნიორებთან ერთად;
|
წინარე ცოდნა
|
ლეგენდის ცოდნა ჭადრაკის წარმოშობის შესახებ.ჭადრაკი
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
გაკვეთილის მსვლელობის პროცესში მოსწავლეტა აქტიურობა.
ზეპირი კიტხვა პასუხი.დაფის აქმა მსჯელობა ფიგურათა მნიშვნელობის
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძგვანელო სადემონსტრაციო ჭადრაკის დაფა საკუთარი
ბუკები კომპიუტერით მოძიებული მასალის ჩვენება პროეკტორის
გამოყენებით.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
ჭადრაკის
სადემონსტრაციო
დაფის
ჩვენება,კითხვაზე
პასუხი,
ფიგურების
განლაგება
დაფაზე,
მოკლე
ინფორმაცია
მათზე,დაფის
დალაგება
თამაში
ვინ
უფრო
სწრაფად.
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий